Obsah sekce

Proč optimalizovat webové stránky Jak probíhá SEO optimalizace Kdy budou vidět výsledky Ceník prací SEO optimalizace

Poslední reference

www.HraBarev.cz

Vyhledávaný výraz | Pozice (Google, Seznam)
Paintball Praha 1 | 2
Paintball Zličín 1 | 1
Hra barev 1 | 1
Paintballové hřiště 2 | 2

www.obkladacstvi-glos.cz

Vyhledávaný výraz | Pozice (Google, Seznam)
Obkladačství 1 | 1
Glos 3 | 1

SEO optimalizace

Většina uživatelů internetu využívá k nalezení té správné webové stránky vyhledávač a je jedno, zda fulltextový nebo katalogový. Jistě jste si již položili otázku, proč některé webové stránky jsou ve výsledcích vyhledávání výše, než ostatní. Odpověď je jednoduchá, protože vyhledávač se vždy snaží nabídnout návštěvníkovi ten nejrelevantnější web, tedy webové stránky, které jsou správně zoptimalizovány v daném oboru a vyhledávač si je sám ohodnotí jako kvalitní zdroj informací.

Zkratka SEO pochází z anglicého "Search Engine Optimalization", tedy optimalizace pro vyhledávače.

Proč optimalizovat webové stránky?

Jak je výše napsáno, tak správně zoptimalizované webové stránky jsou snadněji vyhledatelné mezi tisíci webových stránek konkurence. Je prokázáno, že většina uživatelů internetu si prohlídne několik málo prvních odkazů a na další se již nedostane. Proto je velmi důležité se mezi tyto přední pozice probojovat i s Vašemi webovými stránkami, což Vám přinese více návštěvníků a ve finále i více klientů. SEO optimalizace má tedy smysl vždy, pokud je potřeba shánět zákazníky / čtenáře přes internetové vyhledávače.

Jak probíhá SEO optimalizace?

Pro optimalizaci webových stránek pro vyhledávače je nutné znát spousty pravidel a mít pro tuto práci cit. SEO optimalizace rozhodně není to, co nabízí spousty firem, například pouze registrace do katalogů, výměna odkazů atd. SEO optimalizace je komplexní řešení, které nebude fungovat, pokud nebude správně navrženo a zhotoveno. Proto je důležité vždy přistupovat ke každé webové stránce jako k samostatnému projektu a navrhnout individuální řešení na míru.

Základní rozdělení SEO optimalizace je na tzv. On page faktory a Off page faktory. Ty první jsou faktory, které jsou ovlivnitelné přímo ve zdrojovém kódu webových stránek (správné META tagy, alt popisky, title popisky, správná KW, sémantika obsahu aj.). Zde bychom rádi podotkli, že tato optimalizace je součástí všech námi vytvořených webových stránek. Off page faktory jsou pak ty faktory, jež webové stránky ovlivňují z vnějšku (zpětné odkazy, oblíbenost URL, stáří domény aj.).

Kdy budou vidět výsledky?

Je důležité si uvědomit, že nejvýznamnější vyhledávače (u nás google.cz, seznam.cz, bing.cz) indexují stránky po různě dlouhé době, tudíž nelze jednoznačně říci, kdy se výsledky dostaví. Rychlost indexace také ovlivňuje mnoho faktorů, jako jsou ranky webové stránky, stáří domény, množství zpětných odkazů atd. Pokud jde o optimalizaci zcela nových webových stránek, na nové doméně, jde o časový úsek půl rok až jeden rok. Z výše uvedeného tak vyplívá, že SEO optimalizace je běh na dlouhou trať, pokud Vám někdo nabízí okamžité výsledky, jde o podvod, nebo o tzv. Black hat SEO techniky (techniky, jež jsou vyhledávačem vyhodnoceny jako podvodné), ty pak vedou k zařazení webových stránek do tzv. sandboxu.

Ceník prací SEO optimalizace

SEO analýza Vašich webových stránek od 3 500,-Kč
Registrace do 100 nejdůležitějších českých katalogů od 1 500,-Kč
Kvalitní zpětný odkaz od 200,-Kč/odkaz
Práce na SEO optimalizaci od 350,-Kč/hod.

Legenda k ceníku

SEO optimalizace je velmi individuální práce, tudíž nelze předem stanovit přesné ceny. Ceny jsou vždy domluveny předem s klientem u stanovené zakázky a platí se vždy pouze za odvedenou práci.